Wykorzystaj właściwości l-argininy!

Wykorzystaj właściwości l-argininy!

Kolejnym suplementem wspomagającym organizm jest L-arginina. Należy ona do grupy aminokwasów i wspomaga nasz organizm na wielu płaszczyznach. Chcesz wiedzieć jak bardzo jest ona dla nas ważna i potrzebna? Koniecznie przeczytaj a dowiesz się więcej! L-arginina to aminokwas endogenny, czyli taki, który może być wytworzony przez nasz organizm z innych związków chemicznych. Jego pełna nazwa to aminokwas 2-amino 5‑guanidynowalerianowy.

Zdolność do samo wytwarzania tej substancji sprawia, że nie potrzebujemy dodatkowo dostarczać jej wraz z pożywieniem

Jednak  L-arginina nie jest ostatnim związkiem chemicznym w łańcuchu reakcji chemicznych. Z niej z kolei powstaje tlenek azotu (NO) odpowiedzialny za m. in. rozkurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, spadek ciśnienia tętniczego i zmniejszenie ryzyka zawału serca. Tlenek azotu potrafi także wzmagać naszą odporność, pełni rolę komunikacyjną między makrofagami i komórkami śródbłonka. Badania dowiodły, że krótkotrwałe, czy wręcz jednorazowe podawanie L-argininy może pomagać na nadciśnienie, ale dłuższe przyjmowanie leku może być niebezpieczne dla zdrowia, gdyż większe dawki tlenku azotu powodują paradoksalnie, że organizm chcąc się przed nim bronić wytwarza jeszcze więcej tego związku.

Zbyt duża dawka NO sprawia, że działanie L-argininy zostaje odwrócone i działa dokładnie w sposób przeciwny do zamierzonego

Nie ma także żadnych badań, które by potwierdzały, że L-arginina pomaga w odchudzaniu. Podsumowując, należy zachować szczególną ostrożność w suplementacji L‑argininą, gdyż zbyt duże jej dawki mogą poważnie zaszkodzić naszemu organizmowi i zamiast się wyleczyć możemy zachorować jeszcze bardziej, dlatego przed rozpoczęciem leczenia tą substancją najlepiej zasięgnąć porady lekarza.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl