Czy zielona kawa to nowa broń dietetyki?

Czy zielona kawa to nowa broń dietetyki?

Zielona kawa to ziarna kawowca, które nie zostały jeszcze poddane procesowi palenia. Często ziarna prosto z krzaka trafiają do klienta, który sam decyduje, czy poddać ziarna obróbce cieplnej, czy też wykorzystać ekstrakt z zielonych ziaren. Kawa czarna i zielona mają różne właściwości. Kawa zielona ma dużo bardziej cierpki smak, nie ma typowego dla kawy aromatu i może zawierać dużo więcej związków drażniących.

Właściwości zielonej kawy

Zielona kawa wykazuje silne działanie antyoksydacyjne – wymiata z organizmu wolne rodniki i spowalnia procesy starzenia. Jest także bronią w walce z dodatkowymi kilogramami. Spowalnia wchłanianie cukrów, które następnie byłyby odkładane w organizmie jako zapasowa tkanka tłuszczowa oraz powoduje szybsze spalanie istniejącej tkanki tłuszczowej. Poprawia komfort życia cierpiącym na cukrzycę typu 2 poprzez zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę. Zielona kawa działa także przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo.

Zielona kawa a odchudzanie

Zawarty w zielonej kawie kwas chlorogenowy skutecznie spowalnia metabolizm cukrów i pobudza spalanie tkanki tłuszczowej. Kwas chlorogenowy występuje naturalnie także w suszonych śliwkach, głogu, karczochach i pokrzywie. Osobom chcącym schudnąć zaleca się picie filiżanki zielonej kawy przed śniadaniem. Na rynku dostępne są także tabletki zawierające ekstrakt z ziaren zielonej kawy.

Cena i opinie o zielonej kawie

Cena zielonych ziaren kawy waha się od kilku do kilkunastu złotych, zaś ceny suplementów wykorzystujących ekstrakt z ziaren wynosi około 80 – 130 zł. Opinie, jak to w przypadku suplementów bywa, są podzielone. Jeśli jednak zależy nam na zrzuceniu wagi, należy do zielonej kawy dodać lekkostrawną dietę oraz codzienną aktywność fizyczną.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl